Oleamea Ailesi

Oleamea Ailesi

OLEAMEA AİLESİ

Oleamea, bölgede zeytinyağı üretimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe sahibi bir ailenin 2. kuşağı tarafından kurulmuş yeni ve heyecan verici bir markadır. Bu kuşak, bir yandan bölgenin organik tarım uygulamalarını uygulayan üreticilerini desteklerken diğer yandan da kaliteli ürünler sunmak amacıyla yeni bir maceraya atlamaya karar vermiştir.

Oleamea olarak zeytinyağlarımızda Memecik zeytinlerini kullanmaktayız. Memecik zeytin ağaçları bölgede dağlık ve engebeli arazide, dik yamaçlarda yetişmektedir. Bölgenin sınırlı yağışına iyi adapte olmuştur ve fazla suya ihtiyaç duymaz; bu da önemli besinlerin topraktan zeytin meyvesine transferini sağlayan geniş bir kök sistemi oluşturmasına katkı sağlamaktadır.

Memecik Zeytinleri

Uluslararası ödüllü natürel sızma zeytinyağlarımızı üretebilmek için hasattan sıkıma, depolamadan paketlemeye prosesin tüm yönlerini titizlikle kontrol ediyoruz. Böylelikle, size mümkün olan en taze zeytinyağını sunmak ve yüksek polifenol seviyelerini korumak için zeytinlerimizi erken ve doğru hasat ediyoruz, vakit kaybetmeden sıkıma yetiştiriyoruz. Soğuk sıkım yaparak kâğıt filtrelerimizden geçiriyor, oksijenle temasını kesip tanklarımızda bekletiyoruz ve koyu renk cam şişelerimizde beğenilerinize sunuyoruz.

Size sunduğumuz hediyemiz – geleneksel yöntemlerle doğadan gelip modern yöntemlerle sizinle buluşan, her adımda izlenebilir ve kaliteli natürel sızma zeytinyağıdır. 

Natürel Sızma Zeytinyağı

ÜRETİCİLERİMİZİN HİKAYESİ

Üreticilerimiz, 2009 yılında ailemiz tarafından Aydın'da organik tarım uygulamalarına başlayan Çine Gelişim Vakfı’nın mensuplarıdır. Bölgede organik tarım ilk kez Vakfımız tarafından başlatılmış olup hedefimiz her çiftçinin organik tarım yapmasına yardımcı olmak oldu. Bu amaca ulaşmak için ziraat mühendislerimiz ve danışmanlarımız aracılığıyla üreticilerimize; aylık organik tarım eğitimleri ve tadım kursları vermekte, arazilerine saha ziyaretleri düzenlemekteyiz.

Çine Gelişim Vakfı, bugün itibariyle 55.000 dönümden fazla bir alanda 79 farklı köyde 850'den fazla üreticiyle sizlere en iyi ürünlerini sunmaya devam etmektedir.