Tarım

Bölgede zeytinyağı üretimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe sahibi bir ailenin 2. kuşağı tarafından kurulmuş yeni ve heyecan verici bir markayız. 2. kuşak olarak, bir yandan bölgenin organik tarım uygulamalarını benimseyen üreticileri desteklerken diğer yandan da kaliteli ürünler sunmak amacıyla yeni bir girişime başlamaya karar verdik.

Ailemiz nesillerdir Aydın bölgesinde natürel sızma zeytinyağı üretmektedir. Burada yaşayanlar için zeytinyağı güçlü bir kültürel öneme sahiptir ve bir yaşam biçimidir. Geleneksel tarım yöntemlerini kullanan ve bölgenin güçlü Akdeniz lezzetlerini besleyen dünyanın en sıra dışı ürünlerinden bazılarını yetiştirmek ve işlemek için binlerce yıl harcadılar.

Oleamea olarak zeytinyağlarımızda Memecik zeytinlerini kullanmaktayız. Memecik zeytin ağaçları bölgede dağlık ve engebeli arazide, dik yamaçlarda yetişmektedir. Bölgenin sınırlı yağışına iyi adapte olmuştur ve fazla suya ihtiyaç duymaz; bu da önemli besinlerin topraktan zeytin meyvesine transferini sağlayan geniş bir kök sistemi oluşturmasına katkı sağlamaktadır.

Uluslararası ödüllü natürel sızma zeytinyağlarımızı üretebilmek için hasattan sıkıma, depolamadan paketlemeye işlemlerin tüm yönlerini titizlikle kontrol ediyoruz. Böylelikle, size mümkün olan en taze zeytinyağını sunmak ve yüksek polifenol seviyelerini korumak için zeytinlerimizi erken ve doğru hasat ediyor, vakit kaybetmeden sıkıma yetiştiriyoruz. Soğuk sıkım yaparak kâğıt filtrelerimizden geçiriyor, oksijenle temasını kesip tanklarımızda bekletiyoruz ve koyu renk cam şişelerimizde beğenilerinize sunuyoruz.