Güzelliğin Sırrı Zeytinyağı

Güzelliğin Sırrı Zeytinyağı

Güzellik söz konusu olduğunda herkesin aklına çeşitli kozmetikler geliyor. Bunun yanı sıra doğallıkla etkili bakımı bir araya getiren çözümler de var. Doğal bir bakım sunan zeytinyağı da bunlardan biri. Saç ve cilt  başta olmak üzere birçok alanda zeytinyağının iyileştirici etkisinden yardım alabilirsiniz. Temizlik ve bakım gibi rutinlerinize zeytinyağı ekleyerek daha etkili sonuçlara, doğal yöntemler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

İşte zeytinyağını güzelliğiniz için kullanabileceğiniz alanlar;

Saç Bakımı 

Herkes saçlarının bakımlı, gür ve parlak olması için farklı yöntemlere başvurur. Özellikle kadınlar için saç bakımı ayrı bir önem taşıyor. Zeytinyağı farklı maske ve kürleri ile saçlarınız için gereken etkiye ulaşmanızı sağlıyor. Saçlarındaki yağ dengesinden şikayetçi olanlara zeytinyağı harika bir alternatif. 

Bunun yanı sıra cansız ve çabuk kırılan saçlardan şikayetçiyseniz düzenli olarak zeytinyağı kullanımına başlayabilirsiniz. Saçınızda oluşan kepek ve dökülme gibi sorunlar, sürekli bir hal aldığında canınız sıkılabilir. Zeytinyağının farklı kullanım şekilleri sayesinde kepek ve dökülmelere çözüm üretebilirsiniz. 


Cilt Bakımı 

Her kadının cilt bakımında rutin haline getirdiği bazı temizlik ve nemlendirme adımları olabilir. Cildiniz söz konusu olduğunda bakım ve beslenme eşit derecede önem taşıyor. Zeytinyağını sağlıklı yemeklerle birleştirmenin yanı sıra, bakım rutinlerinize de ekleyebilirsiniz. Cildinizin üst tabakası için gereken nemlendirme ve bakım desteğine zeytinyağı ile ulaşmanız mümkün. 

Cildinizin doğal nem ve yağ dengesini bulmak zor olabilir. Zeytinyağı özel yapısı sayesinde cildinizi keşfetmenizi sağlıyor. Klasik zeytinyağının yanı sıra formüle edilen sabunlarla da bakım yapmak mümkün. Güne başlarken zeytinyağlı bir sabunla derinlemesine temizlik yapabilirsiniz. 


Tırnak Bakımı 

Tırnaklarınız bazı dönemlerde bakımsız ya da kırılgan bir hal alabilir. Bazı durumlarda çeşitli bakımlar uygulamanıza rağmen beklediğiniz etkiye ulaşamayabilirsiniz. Böyle anlarda zeytinyağının doğal ve besleyici özelliği ile tırnaklarınıza bakım yapmanız mümkün. Birkaç damla zeytinyağını tırnaklarınıza sürerek ovalamak kısa sürede nemlenmesini sağlayabilir. Manikür aşamasında ve katikülde zeytinyağı kullanmak için de aynı adımları uygulayabilirsiniz. Zeytinyağını belli bir süre tırnak ve tırnak etlerinizde bekleterek daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. 

Göz Makyajı temizleme 

Cilt bakımında kimyasal içerikli ürünler yerine doğal malzemelerden destek almak isteyebilirsiniz. Göz gibi hassas bölgeleri temizlerken kısa sürede sonuç veren bir temizleyiciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Doğal zeytinyağı ile göz makyajınızı hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bir makyaj pamuğuna, birkaç damla zeytinyağı ekleyerek makyaj olan bölgeye sürerek, kısa sürede temizlendiğini görebilirsiniz. 

Cilt nemlendirme 

Cildiniz yapısal özelliklere ve mevsim şartlarına bağlı olarak kuruyup, çatlayabilir. Özellikle havaların aşırı sıcak ve soğuk olduğu dönemlerde yüz kuruluğu oluşabiliyor. Doğal bir nemlendirici ile hayatına kolaylık katmak isteyenler için zeytinyağı harika bir alternatif. Başta yüz olmak üzere cildinizin birçok bölgesine zeytinyağı  uygulayarak, nemlendirme ve esneklik kazandırabilirsiniz. Gece ve gündüz kullanımı ile zeytinyağının nemlendirme etkisini artırabilirsiniz. 


Daha eski gönderi Daha yeni gönderi